tennis is life
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Tennis forum
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Jelena Jankovic

Ići dole 
+10
Tea
*Anja*
MakaVoliAnu
Nadalicious
jj4ever
Kaia luvs Rafa
sonjica93
KillerQueen
Jecika
*vanja_loves_Nole*
14 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
*vanja_loves_Nole*
#1 si na svetu!!!!
#1 si na svetu!!!!
*vanja_loves_Nole*


Broj poruka : 1137
Godina : 29
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime16.07.08 1:04

JELENA NAPADA TRON

JELENA Janković će sigurno prestići Anu Ivanović na VTA rang-listi 28. jula! A, da li će tog dana biti i prva na svetu zavisi od rezultata koji bude ostvarila na turniru u Los Anđelesu narednog ponedeljka. Mnogo toga zavisi i od trenutno četvrte igračice Ruskinje Svetlane Kuznjecove, koja će, takođe, igrati u Kaliforniji.
Do smene najboljih srpskih teniserki će doći jer Ivanovićeva neće igrati u Los Anđelesu i samim tim neće biti u prilici da brani titulu iz 2007. i 275 osvojenih poena. S druge strane, Jelena Janković stiže kao prvi nosilac, što znači da propušta prvo kolo i automatski osvaja jedan bod, pa će čak i u slučaju eliminacije na startu takmičenja imati 3.561 poen, a Ana će pasti na 3.553.
Da bi stiglado trona Jankovićeva će morati da bude uspešnija od Kuznjecove, s kojom neće moći da se sastane pre finala. Ukoliko do tog meča dođe, našoj teniserki neće biti bitan rezultat, jer će sa 3.750 bodova sigurno ostati nedostižna za Ruskinju, kojoj će svaki osvojeni poen značiti napredak, jer prošle godine nije igrala. Jeleni će, takođe, odgovarati svaki drugi ishod, čak i poraz u polufinalu, pod uslovom da Kuznjecova ne osvoji Los Anđeles.
Jedno je sigurno: srpske teniserke promeniće redosled na VTA listi za dve nedelje: Jelena će posle dugo vremena ponovo biti ispred Ane. Ovakvo stanje možda će ekspresno biti izmenjeno posle Rodžers kupa u Montrealu, na kojem Jankovićeva brani finale, a Ivanovićeva samo drugo kolo.

Izvor: Vecernje Novosti
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime16.07.08 5:51

Ajde Jecooooo Jelena Jankovic 599871 Joj kako sam srecna Jelena Jankovic 362401
Jeco zasluzujes da budes Jelena Jankovic 599871 Jelena Jankovic 831396 Jelena Jankovic 978752 Jelena Jankovic 357166 Jelena Jankovic 553792 Jelena Jankovic 508969
Nazad na vrh Ići dole
KillerQueen
Prvi/prva si u drzavi!!!!
Prvi/prva si u drzavi!!!!
KillerQueen


Broj poruka : 131
Datum upisa : 12.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime16.07.08 13:10

VAMOS JJ...zasluzila je da bude prva...i bice...Kuznjecova ne moze nishta da uradi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime16.07.08 18:31

Nadam se da ce tako biti Jojo....Ja bih bas bila srecna...ma najsrecnija Jelena Jankovic 362401
Nazad na vrh Ići dole
KillerQueen
Prvi/prva si u drzavi!!!!
Prvi/prva si u drzavi!!!!
KillerQueen


Broj poruka : 131
Datum upisa : 12.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime17.07.08 0:25

Jao ja bih bila najsrecnija da su i Rafa i Jeca prvi...vamos chicos
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime17.07.08 18:01

posto sam ja Anin fan , ja cu samo reci - Nek pobedi ko bude bolji!!!!!! Jelena Jankovic 553792
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime17.07.08 21:44

xexex ma nema veze Sonjice...ali ja sam bas happy sto Jeca opet ima sansu da bude Jelena Jankovic 599871
Nazad na vrh Ići dole
KillerQueen
Prvi/prva si u drzavi!!!!
Prvi/prva si u drzavi!!!!
KillerQueen


Broj poruka : 131
Datum upisa : 12.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime17.07.08 23:45

Da,owo joj je daleko najveca sansa...
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime18.07.08 3:07

i nadam se da ce je iskoristiti....samo da sto pre zaleci koleno koje je i dalje nazalost boli
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime22.07.08 14:11

Jelena smenjuje Anu na tronu!


Jelena Janković

Srbija će od ponedeljka, 28. jula, dobiti još jednu igračicu na prvom mestu svetske rang-liste najboljih teniserki. Umesto Ane Ivanović, koja je odlučila da ne brani poene osvojene prošle godine u Los Anđelesu, na svetski tron će stupiti Jelena Janković, a da na turniru u Kaliforniji ne mora da odigra ni jedan jedini meč!

Naruku Jeleni ide činjenica da je juče od takmičenja odustala i Ruskinja Svetlana Kuznjecova, jedina igračica u odsustvu Marije Šarapove, koja je mogla da je ugrozi na vrhu da je eventualno osvojila turnir. Kako ni ona ne igra, put Jelene do vrha je sasvim otvoren.



Ana Ivanović je ušla u sedmu nedelju vladavine, ali će za sedam dana sići stepenik niže, dok će Jelena prvi put u karijeri kročiti na podijum. Međutim, kako je bodovna razlika između njih dve veoma mala, lako se može dogoditi da iz nedelje u nedelju gledamo smenu srpskih teniskih princeza na prestolu, mada su u igri i Šarapova i Kuznjecova.
Ivanovićeva je prošle godine u Los Anđelesu stigla do pehara i osvojila 275 poena, koje će sada izgubiti, što znači da će od narednog ponedeljka imati dakle, 125 poena, i imaće minimum 3.561, jer za plasman u drugo kolo u Los Anđelesu (igra verovatno sutra) ima obezbeđen jedan bod, a poznato je da je kao drugi nosilac slobodna na startu. Čak i da ne igra dalje, biće za osam bodova ispred Ivanovićeve.
Problem za Jelenu jeste to što će već na startu vladavine imati težak zadatak da odbrani prvu poziciju. Ona će u Montrealu, na „Rodžers kupu“ morati da brani 300 poena osvojenih prošle sezone kada je u finalu izgubila od Žistin Enan, dok je na istom turnira Ana Ivanović poražena u drugom kolu, i svaka pobeda donosi joj nove WTA poene.
Kada je reč o turniru u Los Anđelesu, organizatori su očajni zbog brojnih otkaza. Lindzi Devenport, Venus Vilijams, Svetlana Kuznjecova i Marija Šarapova neće igrati.
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
KillerQueen
Prvi/prva si u drzavi!!!!
Prvi/prva si u drzavi!!!!
KillerQueen


Broj poruka : 131
Datum upisa : 12.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime22.07.08 14:16

bravo za JJ...ponovo je najbolja teniserka Srbije ali i sveta
Nazad na vrh Ići dole
*vanja_loves_Nole*
#1 si na svetu!!!!
#1 si na svetu!!!!
*vanja_loves_Nole*


Broj poruka : 1137
Godina : 29
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime22.07.08 18:42

Kad igra JJ u LA?
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime22.07.08 18:50

Igra sutra,samo ne znam kad...
ono sto je najgore da nju i dalje boli to koleno...hmmm Jeco koliko je to pametno da igras?Ali ako ona misli da treba onda OK..ali i sama je rekla da joj je L.A. samo zagrejavanje za OI i za US open...daj Boze da je tako i da sve prodje bez daljih povreda
I da,bodovna razlika je bas mala,verovatno ce se iz nedelje u nedelju menjati stvari dok neka ne ostvari vecu bodovnu razliku...tacnije sve zavisi od OI ko koliko napreduje i osvoji bodova.....
GO JJ Jelena Jankovic 423462
Nazad na vrh Ići dole
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime22.07.08 18:51

Jelena: LA za zagrevanje kolena

Jelena Janković će od narednog ponedeljka biti svetski reket broj 1. Jelena Jankovic 599871

S obzirom na to da trenutni lider WTA trke, Ana Ivanović, kao i Ruskinje, Marija Šarapova i Jelena Kuznjecova, ne učestvuju na turniru u Los Anđelesu, Jelena će se sigurno popeti na vrh.

"Od kada sam bila devojčica, to je bio moj san, kao što je san svake igračice. I kada to postignete, skinete teret sa leđa", saopštila je Jankovićeva agenciji "Rojters" pred početak turnira u Los Anđelesu, na kome je prvi nosilac.

Jelena ipak ne može da se zadovolji samo činjenicom da će joj u biografiji pisati da je bila najbolja na svetu.

"Kada ostarite, možete da kažete da ste bili broj jedan i to vam niko ne može oduzeti. Deo ste istorije i to je veliko dostignuće. Ali, volela bih i da osvojim gren slem, da napravim taj korak i da odem na sledeći nivo".

Prvo mesto WTA liste bilo joj je na dohvat ruke i tokom Rolan Garosa, ali je u odlučujućem meču je u polufinalu poražena od Ane Ivanović.

"Bolje je igrala. Bilo je to njeno vreme, možda će moje doći kasnije", objasnila je, ali je odbila da ocenio kada će to biti.

Trenutno druga teniserka sveta, koja još nije stigla do gren slem finala singla, imala je samo četiri dana treninga od kada je povredila meniskus levog kolena na Vimbldonu u junu.

Uprkos izuzetno brzom oporavku, 23-godišnja Srpkinja i dalje nije uspela da povrati svoju prepoznatljivu brzinu i pokretljivost.

Jankovićeva želi da dođe do top forme na Olimpijskim igrama u Pekingu ili na Otvorenom prvenstvu SAD, ali ističe da koleno mora da se zaceli pre toga.

"Lekari su mi rekli da ću odsustvovati nekoliko meseci. Ne znam kako sam već na terenu, iznenađena sam. U početku nisam mogla da se popnem uz stepenice, nisam mogla da nosim štikle, bila sam frustrirana, ali se brzo oporavljam".

Jelena je objasnila da je mišić oko ugrožene oblasti i dalje slab, tako da se odnosi prema turniru u Los Andjelesu više kao zagrevanju nego kao izazovu.

"Koleno drhti. Kada pokušam da se pokrenem, nekako popusti. Malo sam uplašena kada treba da potrčim za pojedinim loptama jer bih mogla nešto da slomim i odsustvujem dugo. Stvarno je važan deo sezone, pošto dolaze Olimpijske igre i Ju-Es open".

Srpska teniserka je ove godine smanjila broj turnira na kojima učestvuje da bi smanjila pritisak na telo, ali je kazala da se osećala zdravije prošle godine, kada je odigrala više od sto mečeva.

"Takav je život, ništa ne može da se predvidi. Nema ispravnog ili pogrešnog puta. Imala sam toliko problema sa zdravljem ove godine da je zaista zapanjujuće što sam i dalje broj dva", rekla je Jankovićeva.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime23.07.08 12:52

Jelena: Rizikujem, ali idem dalje!


Jelena Janković ima priliku da uskoro ostvari san i postane prva teniserka sveta. Posle jednomesečne pauze, Džej Džej danas startuje u drugom kolu turnira u Los Anđelesu na kojem je postavljena za prvog nosioca, a saznanje da joj trijumf u Kaliforniji donosi ispunjenje želje, čini je veoma uzbuđenom.

Jelena je na Vimbldonu propustila priliku da se nađe ispred Ane Ivanović, ali u tenisu nikada nije kasno i svake nedelje možete se naći u situaciji da se sve preokrene u vašu korist.
- Kao devojčica sam sanjala da postanem broj jedan i ostvarenje tog sna skinulo bi mi veliki kamen sa leđa. Kada ostarite, možete da kažete da ste bili broj jedan i to vam niko ne može oduzeti. Deo ste istorije i to je veliko dostignuće. Želim da uzmem i grend slem titulu i odem još korak unapred - kaže Jelena.
Takmičenje u Karsonu (deo Los Anđelesa) ipak neće proći bez iskušenja. Jelena je rođeni hazarder i čini se da je i ovog puta rešila da se kocka sa povredom. Daleko od toga da je u potpunosti zalečila povredu kolena, ali je ipak rešila da proba da igra.
- Doktor mi je rekao da ću biti van terena nekoliko meseci. Ne znam kako sam tako brzo uspela da se vratim na teren, i sama sam iznenađena. U prvi mah, nisam mogla ni da se penjem uz stepenice, nisam mogla da nosim cipele sa visokom potpeticom, ali je sve brzo prošlo i srećna sam zbog toga.
Turnir u Los Anđelesu shvata pre svega kao „zagrevanje“ za Olimpijadu u Pekingu.
- Koleno je još klecavo. Malo sam uplašena kada treba da potrčim za pojedinim loptama jer bih mogla nešto da slomim i odsustvujem dugo. Ovo je važan deo sezone jer idu Olimpijada i US Open. Ove godine imala sam toliko zdravstvenih problema da je čudo da sam još uvek broj dva - kaže Jankovićeva, koja igra sa boljom iz duela Amerikanki Vanje King i Anđele Hejns.
Na turniru Masters serije u Torontu, Janko Tipsarević je poražen od Nikolasa Maija 3:6, 7:6, 2:6, pa je Srbija ostala sa jednim predstavnikom u singlu. Novak Đoković je kasno sinoć po našem vremenu igrao meč drugog kola protiv ljubimca domaće publike, Frenka Dančevića, koji je prethodno savladao Marija Ančića iz Hrvatske sa 6:3, 6:4. Kanađanin je pokazao da izuzetno ceni srpskog tenisera.
- Radujem se tom duelu. Novak je veliki igrač, ovde brani titulu. Treći je na svetu, pokušaću što manje da grešim i videćemo šta će se dogoditi - rekao je Dančević.
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime23.07.08 15:36

Joj Jeci,mojne da me plasis sa tom povredom...ali znam da ce ona svakako igrati,a nadam se da ce joj se taj rizik isplatiti...SRECA PRATI HRABRE...GO JJ Jelena Jankovic 662778
Navijam nocas za tebe...
Jeca igra nocas oko 3,ali ja cu da je gledam ako bude prenos,a ako ne uvek ima live score Very Happy
Jelena Jankovic 826397
Nazad na vrh Ići dole
KillerQueen
Prvi/prva si u drzavi!!!!
Prvi/prva si u drzavi!!!!
KillerQueen


Broj poruka : 131
Datum upisa : 12.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime23.07.08 17:56

VAMOS
Nazad na vrh Ići dole
Kaia luvs Rafa
Vrlo brzo napredujes!!!!
Vrlo brzo napredujes!!!!
Kaia luvs Rafa


Broj poruka : 81
Godina : 29
Lokacija : TENNIS court
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime24.07.08 1:28

JJ broj 1!!! NAJJACHA JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime26.07.08 15:54

Džej Džej u polufinalu Los Anđelesa
Subota, 26. jul 2008. 09:29

Srpska teniserka Jelena Janković sve je bliža osvajanju titule na turniru u Los Anđelesu.

Ona je izborila plasman u polufinale, pošto je u noći između petka i subote pobedila Ruskinju Nađu Petrovu sa 2:0, po setovima 7:5, 6:4.

Jankovićeva će za ulazak u finale igrati takođe sa Ruskinjom, Dinarom Safinom, četvrtim nosiocem, koja je eliminisala Viktoriju Azerenku iz Belorusije rezultatom 6:3, 6:1.

Jelena janković je do sada odigrala tri duela protiv gorostasne Ruskinje i ostvarila dve pobede i jedan poraz.

Safina je slavila u njihovom prvom odmeravanju snaga, u Parizu 2004. godine i to nakon predaje srpske teniserke, dok je Jelena bila ubedljiva na preostala dva meča, u Čarlstonu i Hertogenbošu prošle sezone.

U drugom polufinalu sastaće se Italijanka Flavija Peneta i Britani Matek iz SAD.

Jelena Janković će posle ovog turnira prvi put u karijeri preuzeti čelnu poziciju na WTA liste, pošto trenutno najbolje plasirana na svetu, Ana Ivanović, ne igra u Los Anđelesu.

Turnir u Los Anđelesu igra se za ukupni nagradni fond od 600.000 dolara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime26.07.08 22:07

Jupi...Ajmo JJ Jelena Jankovic 599871
umalo srcka nocas tj. jutros da me strefi kad sam pratila livescore,ali sve se dobro zavrsilo
a ovi na rts-u su smradovi sto ne prenose,ima sve tamo da ih polupam ako ne bude nocas prenosa
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime26.07.08 22:19

heheheheh , Go Jecika!!!!Upadni im sa heklerom i samo tatatatatatatatatta i svi mrtvi!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Jecika
Naj clan
Naj clan
Jecika


Broj poruka : 1363
Godina : 36
Datum upisa : 04.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime26.07.08 22:43

Da znas da hocu...ja cu ko Srdjan Djokovic da im uletim u RTS i napravim harakiri Jelena Jankovic 10417
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime26.07.08 22:55

samarcinu svima i cao , metak u celo....
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
jj4ever
Naj avatar
Naj avatar
jj4ever


Broj poruka : 805
Datum upisa : 21.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime27.07.08 11:38

xaxaxaxaxaxa
molim te da budem sto dalje od vas u ludnici
xaxaxa Jelena Jankovic 10417
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime27.07.08 18:25

LOS ANĐELES: Poraz Jelene, ništa od broja 1
Nedelja, 27. jul 2008. 10:03

Jelena Janković je poražena u polufinalu turnira u Los Anđelesu. Bolja od nje bila je Dinara Safina - 7:6 (7:3), 6:1.

Srpkinja ipak neće od ponedeljka biti "broj 1" ženskog tenisa iako se odavno najavljuje da će se popeti na čelo WTA kolone bez obzira na rezultat koji ostvari u "gradu anđela". Ipak, poraz od Ruskinje zadržao je Jankovićevu na drugoj poziciji.

Kalendar WTA tura je zbog Olimpijskih igara promenjen, pa se turnir u Los Anđelesu igra desetak dana ranije nego prošle godine.

Zbog toga, kada se u nedelju završi turnir, neće biti brisani prošlogodišnji poeni koji bi Jelenu ustoličili na vrhu ženskog teniskog karavana.

Da bi na vrhu WTA liste smenila Anu Ivanović, Džej Džej je morala da osvoji turnir u Los Anđelesu.

"Moje vreme tek dolazi. Nije smak sveta što sam izgubila. Ipak, bilo je uzbudljivo igrati na ovom turniru", izjavila je Jelena posle meča.

U prvom setu vodila se izjednačena borba do taj-brejka, koji je pripao Safini.

"Osvajanje prvog seta je bilo ključno, jer sam kasnije postala agresivnija", izjavila je deveta igračica sveta.

U nastavku Safina je dominirala i lako trijumfovala izjednačivši skor u međusobnim duelima na 2:2. Drugi set je trajao 29 minuta.

Jelena očigledno nije mogla da izdrži ritam protivnice s obzirom na to da posle oporavka od povrede kolena nije imala dovoljno vremena da se pripremi i vrati u formu. To je priznala posle poraza od četvrtog nosioca u Los Anđelesu.

"Nisam mogla više. Noge su mi klecale. Još nisam u top formi", rekla je Jelena Janković.


Trener Dinare Safine je izjavio da je njegova učenica odigrala najbolji meč u karijeri.

U finalu će Ruskinja igrati protiv Italijanke Flavije Penete (21. na WTA listi), koja je u polufinalu u iscrpljujućem meču, posle dva sata i 40 minuta, savladala Amerikanku Betani Matek - 3:6, 6:2, 7:5.

Nagradni fond turnira u Los Anđelesu je 600 hiljada dolara.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Sponsored content





Jelena Jankovic Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena Jankovic   Jelena Jankovic Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena Jankovic
Nazad na vrh 
Strana 1 od 6Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Jelena Jankovic
» Jelena Jankovic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
tennis is life :: Welcome!!! :: TRASH...-
Skoči na: