tennis is life
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Tennis forum
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...

Ići dole 
+2
sonjica93
**tasha loves RAFA <33
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime08.03.09 15:30

Djokovic je oduvan...ali bukvalno!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
**tasha loves RAFA <33
Moderator
Moderator
**tasha loves RAFA <33


Broj poruka : 1008
Godina : 33
Lokacija : Uvek sa Rafom
Datum upisa : 15.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime08.03.09 15:34

Nadal prejak - 3:1 za Španiju

Rafael Nadal pobedio je Novaka Đokovića sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:1), i tako doneo Španiji treći i odlučujući poen u duelu prvog kola Svetske grupe u Benidormu.

Španci su posle prvog dana vodili sa 2:1 nakon dve pobede u singlu, i bio im je potreban još jedan poen za konačni trijumf. Poslednji, peti meč trebalo je da igraju Tipsarević i Ferer ali će se selektori verovatno odlučiti za promenu nakon pobede Nadala u prvom meču drugog dana.

Srbija će tako ponovo igrati meč za opstanak u Svetskoj grupi, dok Španci u drugom kolu čekaju pobednika duela Austrija – Nemačka.

Đoković i Nadal odigrali su 15. meč u karijeri, a Španac je zabeležio i 11. pobedu. Najbolji svetski teniser još jednom je pokazao da je nedodirljiv na šljaci, i relativno rutinski je došao do pobede.

Prvi reket Srbije u prva dva seta pružio je sasvim solidan otpor. U prvom setu dva tenisera napravila su po jedan brejk u ranoj fazi. Pri vođstvu Đokovića od 4:3 Nadal pojačava ritam, dobija deset vezanih poena i dolazi na korak od osvajanja seta.

Drugi set bio je veoma sličan, s tim da nije bilo brejkova na startu. Ponovo je Đoković vodio sa 4:3, i ponovo je Nadal zaigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije, dobio tri vezana gema i poveo sa 2:0.

U trećem setu srpski teniser pao je psihički, a Nadal je taj pad pretvorio u ubedljivih 6:1 i 3:0. Španija je tako na najbolji način počela odbranu trofeja osvojenog u Argentini prošle godine, a ovo je bila prva pobeda novog selektora Alberta Koste na klupi 'furije'.
Nazad na vrh Ići dole
**tasha loves RAFA <33
Moderator
Moderator
**tasha loves RAFA <33


Broj poruka : 1008
Godina : 33
Lokacija : Uvek sa Rafom
Datum upisa : 15.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime08.03.09 22:38

Pobeda Ferera za konačnih 4:1

Dejvis Kup reprezentacija Španije pobedila je Srbiju sa 4:1, u prvom kolu Svetske grupe, pošto je David Ferer u poslednjem meču pobedio Viktora Troickog sa 2:0.

Po setovima je bilo 6:0, 6:3. Španci su plasman u drugo kolo obezbedili već u prvom meču dana kada je Rafael Nadal pobedio je Novaka Đokovića sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:1), i tako doneo Španiji treći i odlučujući poen u Benidormu. Španci su posle prvog dana vodili sa 2:1 nakon dve pobede u singlu, i poraza u dublu.

Srbija će tako ponovo igrati meč za opstanak u Svetskoj grupi, dok Španci u drugom kolu čekaju pobednika duela Austrija – Nemačka.

Đoković i Nadal odigrali su 15. meč u karijeri, a Španac je zabeležio i 11. pobedu. Najbolji svetski teniser još jednom je pokazao da je nedodirljiv na šljaci, i relativno rutinski je došao do pobede.

Prvi reket Srbije u prva dva seta pružio je sasvim solidan otpor. U prvom setu dva tenisera napravila su po jedan brejk u ranoj fazi. Pri vođstvu Đokovića od 4:3 Nadal pojačava ritam, dobija deset vezanih poena i dolazi na korak od osvajanja seta.

Drugi set bio je veoma sličan, s tim da nije bilo brejkova na startu. Ponovo je Đoković vodio sa 4:3, i ponovo je Nadal zaigrao najbolje kada je bilo najpotrebnije, dobio tri vezana gema i poveo sa 2:0.

U trećem setu srpski teniser pao je psihički, a Nadal je taj pad pretvorio u ubedljivih 6:1 i 3:0. Španija je tako na najbolji način počela odbranu trofeja osvojenog u Argentini prošle godine, a ovo je bila prva pobeda novog selektora Alberta Koste na klupi 'furije'.


U drugom meču Toricki nije uspeo da se ozbiljnije suprotstavi Davidu Fereru koji se očigledno nalazi u odlčnoj formi.

U prvom setu srpski teniser nije osojio nijedan gem, što dovoljno govori kako je Troicki igrao u tom periodu. Španac je iskoristio tri od četiri brejk prilike, i lako poveo sa 1:0.

U drugom periodu drugi reket Srbije zaigrao je nešto bolje, ali i to je bilo nedovoljno. Ferer je napravio rani brejk, i to mu je bilo dovoljno za konačni trijumf.

Srbija tako nije osvojila nijedan set u četiri singl meča protiv Španije.
Nazad na vrh Ići dole
**tasha loves RAFA <33
Moderator
Moderator
**tasha loves RAFA <33


Broj poruka : 1008
Godina : 33
Lokacija : Uvek sa Rafom
Datum upisa : 15.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime10.03.09 0:25

Đoković: "Španci zasluženo prošli"

Najbolji teniser Srbije Novak Đoković odao je priznanje Špancima posle zaslužene pobede u 1. kolu Svetske grupe Dejvis kupa.

Jedinu pobedu na gostovanju u Benidormu srpski teniseri ostvarili su u dublu, dok su Špancima pripala sva četiri meča u singlu i to bez izgubljenog seta. "Poraz ne prija jer smo se nadali iznenađenju, kao što smo najavljivali pre meča. Međutim, Španci su bili bolja ekipa, pogotovo u singlu i zasluženo su pobedili", rekao je Đoković.

Đoković je poražen u oba meča u singlu, najpre od Ferera, a zatim i od Nadala, ali kaže da je zadovoljan igrom protiv najboljeg tenisera sveta, uprkos porazu od 6:4, 6:4, 6:1, kojim je i odlučen konačan pobednik.

"Zadovoljan sam jer sam igrao mnogo bolje nego protiv Ferera, a pri tom nisam bio sasvim spreman. Teško je sa brze podloge preći na šljaku i to odmah mečom sa najboljima na svetu na toj podlozi."

Đoković je ocenio da je Nadal najdominantniji igrač na šljaci svih vremena.

"Treba, ipak, verovati da ću u budućnosti imati više uspeha u duelima sa Nadalom na šljaci jer niko nije nepobediv, iako je on verovatno najdominantniji igrač svih vremena na jednoj podlozi."

Srbija će takmičenje nastaviti u septembru kada će igrati baraž za opstanak u Svetskoj grupi.

"Preostaje nam da dočekamo dobar žreb u septembru kako bi se ponovo kvalifikovali u Svetsku grupu i nadam se da ćemo imati više sreće u odabiru protivnika jer u poslednje dve godine nije moglo gore, s obzirom da smo dva puta izvukli branioca titule."

Najbolji srpski teniser je ocenio i da mu je u pojedinim trenucima u meču sa Nadalom nedostajalo strpljenje.

"Pobednika je odlučilo nekoliko poena, nekoliko mojih neiznuđenih grešaka koje sam napravio jer nisam imao strpljenja", kazao je Đoković, koji je isfrustriran dešavanjima na terenu u jednom trenutku meča skinuo šorts, što su neki shvatili kao provokaciju Nadala. Međutim, srpski teniser rekao je da nije želeo da isprovocira Nadala.

"Izuzetno poštujem Nadala, koji iz dana u dan dokazuje da zaslužuje prvo mesto na svetu i koji je izuzetan sportista, primer za ostale. Uradio sam to zbog svojih frustracija, malo neobičan potez za tenis. Nadam se da niko to nije shvatio pogrešno", izjavio je Đoković.

"Novak je igrao mnogo bolje nego u subotu, ali i ja sam igrao dobro, pogađao kada je trebalo... Ljudi ne cene dovoljno to što je Đoković treći na svetu, a do tog mesta je izuzetno teško doći. Prošlo je tek dva meseca od početka sezone, a Đoković je već osvojio jednu titulu. Razumem zašto nije pružio bolje partije jer je tek prešao na šljaku, a to je zaista teško... Poželeo sam mu sreću u nastavku sezone", rekao je Rafael Nadal posle meča.

U poslednjem meču u Benidormu, Viktor Troicki, koji je u subotu u dublu sa Nenadom Zimonjićem zabeležio jedinu pobedu za Srbiju, poražen je od Davida Ferera sa 6:0, 6:3. Troicki nije krio nezadovoljstvo svojom igrom, bez obzira što taj susret nije uticao na konačan ishod.

"Nisam odigrao najbolje, to je bilo očigledno. Da sam pružio veći otpor, možda bi ishod bio drugačiji. Nisam zadovoljan, ali nastavljam, očekuju me turniri u Americi. Trenutno sam razočaran, ali nisam previše da bih sada dramio posle ovog poraza", kaže Troicki.

Selektor Srbije Bogdan Obradović čestitao je Špancima na zasluženoj pobedi i ocenio da će mečevi u Benidormu njegovoj ekipi biti od velike koristi.

"Polako odrastamo i krčimo put ka svetloj budućnosti. Nadam se da ćemo se plasirati nazad u Svetsku grupu kroz plejof i sledeći put imati više sreće na žrebu."

Španija će u drugom kolu igrati protiv Nemačke, koja je pobedila Austriju sa 3:2, dok Srbiju u septembru očekuje plejof za opstanak u Svetskog grupi Dejvis kupa.
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime10.03.09 17:37

Danas sam u Blicu citala da je Novak igrao samo ''reda radi''...sto je i tacno
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime10.03.09 23:26

da nowaka kao da su malo pare udarile u glawu...i dalje sam njegow fan...al....igra bez wolje Sad
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime11.03.09 0:11

pa kad je lud...
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Nadalicious
#1 si na svetu!!!!
#1 si na svetu!!!!
Nadalicious


Broj poruka : 642
Godina : 32
Datum upisa : 22.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime11.03.09 0:36

"Treba, ipak, verovati da ću u budućnosti imati više uspeha u duelima sa Nadalom na šljaci jer niko nije nepobediv, iako je on verovatno najdominantniji igrač svih vremena na jednoj podlozi."
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Podseti me na onaj meč na Roland Garrosu 2006. kada je predao Rafi posle 2 seta koja je, naravno, izgubio, a onda je na koferenciji za štampu pričao kako nije tačno da je Rafa nepobediv na šljaci, kako je on mogao da ga pobedi i imao je sve pod kontrolom.
Pitam se šta ga je onda sprečilo da trijumfuje.

Pisali su o tome da nije imao dovoljno volje za igru u ovim mečevima u Španiji, a onda se odmah, naravno, oglasio tata Srđan i cela njegova Family sport firma da podrži svog sinčića i kaže kako nije u redu širiti takve priče.
Znači, odvratni su mi.
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime11.03.09 1:49

hoces,hoces, kad bi se gadjali tramvajima...
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Nadalicious
#1 si na svetu!!!!
#1 si na svetu!!!!
Nadalicious


Broj poruka : 642
Godina : 32
Datum upisa : 22.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime11.03.09 21:47

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 463313 Sonjice, to i moj profesor iz biologije uvek priča. ...kad bismo se gađali tramvajima... Laughing
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime11.03.09 21:56

xaxaxaxaxaxa ja obozavam tu izreku Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Sponsored content





Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...   Spanija-Srbija...6-8 mart 2009... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Spanija-Srbija...6-8 mart 2009...
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Srbija-Spanija 25-26 april 2009...
» Slike sa Fed kupa Srbija-Spanija
» Srbija vs Slovacka 19. - 21. septembra
» Srbija protiv Japana u BEOGRADU!!!!
» WIMBLEDON 2009.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
tennis is life :: Turniri :: Davis cup-
Skoči na: