tennis is life
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Tennis forum
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Serbia Open

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Serbia Open   Serbia Open Icon_minitime02.05.09 11:23

Serbia Open 10emryd
Kompleks terena na Dorcolu...
http://www.serbiaopen.rs

UČESNICI „SRBIJA OPENA“
IME IGRAČA, ZEMLJA, RANG
Novak Đoković Srbija 3
Radek Štepanek Češka 19
Igor Andrejev Rusija 26
Ivo Karlović Hrvatska 23
Viktor Hanesku Rumunija 35
Andreas Sepi Italija 40
Viktor Troicki Srbija 36
Janko Tipsarević Srbija 56
Sem Kveri SAD 44
Marsel Granoljers Španija 93
Arno Klemon Francuska 57
Nikolas Devilder Francuska 64
Kristof Rohus Belgija 61
Ivan Ljubičić Hrvatska 51
Giljermo Kanjas Argentina 113
Nikolas Masu Čile 91
Kristof Fligen Belgija 85
Kei Nišikori Japan 89
Leonardo Majer Argentina 105
Markos Daniel Brazil 120
Filip Krajinović Srbija 519
Arsenije Zlatanović Srbija 1401
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open Icon_minitime02.05.09 11:24

Serbia Open Nbuh6b
SERBIA OPEN: Srpski derbi već u drugom kolu?
Petak, 1. maj 2009. 21:09

Novak Đoković i Janko Tipsarević bi mogli da se sretnu već u drugom kolu turnira Serbia Open powered by Telekom Srbija.

Žrebom je odlučeno da se prvi i treći srpski reket nađu jedan naspram drugog u ranoj fazi takmičenja, ukoliko Tipsarević bude uspešan na startu protiv Argentinca Serhija Roitmana (107. na ATP listi). U jedinom dosadašnjem duelu, Srbin je slavio (u Moskvi 2007).

Čak četvorica od petorice srpskih tenisera su u gornjem delu "kostura".

Troicki (peti nosilac) će u prvom kolu igrati protiv Amerikanca Sema Kverija, sa kojim se nikada nije sastajao. Ako drugi srpski teniser opravda očekivanja u četvrtfinalu bi mogao da naiđe na Đokovića ili Tipsarevića. Pre toga i na mladog Filipa Krajinovića.

Ipak, od eventualnog duela sa Troickim, Krajinovića deli pobeda nad Špancem Marselom Granoljersom (97).

U donjem delu žreba je samo Arsenije Krajinović, koji prvog protivnika čeka iz kvalifikacija. Ako pobedi, čeka ga treći nosilac, Rus Igor Andrejev.

Žreb je u petak održan u hotelu "Holidej In", a prisustvovali su mu direktor Goran Đoković, teniseri Viktor Troicki i Arsenije Zlatanović, kao i ATP supervizor Tom Barns.

Premijerno izdanje turnira Serbia Open powered by Telekom Srbija startovaće u subotu i nedelju kada su na programu kvalifikacije, a u ponedeljak i utorak će se igrati mečevi prvog kola.

Finale je zakazano za 10. maj.

Svi mečevi će se igrati na terenima teniskog centra "Milan Gale Muškatirović".

Počev od subote, preko MONDO portala bićete u prilici da u video formatu uživo pratite čak četiri meča dnevno.

Prva četiri nosilaca, Novak Đoković, Hrvat Ivo Karlović, Rus Igor Andrejev i Italijan Andreas Sepi, slobodni su u prvoj rundi.

Parovi: Tipsarević - Roitman (Argentina), Krajinović - Granoljers (Španija), Kveri (SAD) - Troicki, Odeznik (SAD) - Majer (Argentina), Danijel (Brazil) - Kanjas (Argentina), kvalifikant - Ljubičić (Hrvatska), Krfistof Rohus (Belgija) - Devilder (Francuska), Fligen (Belgija) - kvalifikant, kvalifikant - Zlatanović, Klemon (Francuska) - Darsis (Belgija), kvalifikant - Bagdatis (Kipar), Dabul (Argentina) - Masu (Čile).

Turnir Serbia Open powered by Telekom Srbija nagradiće pobednika sa 75.500 evra i 250 ATP poena, finalista će dobiti 39.700 evra i 150 poena...

(MONDO, foto MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open Icon_minitime04.05.09 12:16

jel ide neko???
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open Icon_minitime05.05.09 12:50

Ja nazalost ne idem Sad wise o Serbia openu na

http://www.alo.rs/sport/14705/ajmo_ajde_svi_na_dorcol
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open Icon_minitime07.05.09 13:03

Serbia Open 11aih7b
Đoković: Atmosfera najjači utisak
Cetvrtak, 7. maj 2009. 00:40

Meč dana bio je Novak vs Janko, a u njemu je bolji bio Novak - 2:1 (6:2, 4:6, 6:0).

Žreb je bio surov. U petak će meč dana biti Novak vs Viktor. Loptice su htele da se srpski teniseri "istrebe" još pre polufinala Serbia Opena powered by Telekom Srbija, ali ako u tome ima nečeg dobrog, to je da se atmosfera konačno zakuvala na Dorćolu.

"Sigurno da sam srećan, jer je to bio moj debi ovde, ali najjači utisak je fenomenalna atmosfera. Bilo je sjajno igrati večeras, a nadam se da je i publika uživala", rekao je pobednik posle meča.

Centralni teren na MGM kompleksu kraj Ušća bio je skoro krcat u sredu uveče (oko 6.000 gledalaca), kada su se u drugom kolu sreli Dejvis kup reprezentativci Srbije, Novak Đoković i Janko Tipsarević.

Posle malo više od dva časa kvalitetnog tenisa, u četvrtfinale je prošao prvi nosilac singla i treći teniser planete, ali nije imao nimalo lak posao...

"Razočaranje je prisutno zbog poraza već u drugom kolu, ali žreb je bio takav da sam se sreo sa prvim nosiocem i trećim teniserom sveta. Mislim da meč nije bio loš, da je bilo nekoliko odličnih poena...", ocenio je Tipsarević.

On nije dobro počeo duel, povukao se iza osnovne linije i u defanzivi bio lak plen za Đokovića - 5:1. Tada je Janko uspeo da prvi put oduzme servis sugrađaninu, smanji na 5:2, ali ništa više od toga.

"Razočaran sam što nisam uspeo u onom što sam non-stop govorio sebi da moram da uradim: da budem tu na 1:1, 2:2, 3:3... Kada igrate protiv igrača takvog kalibra, nikako ne smete da im dozvolite da se rano odlepe, a on je to uradio u prvom i trećem setu. Posle toga je ekstremno teško stići ih", svestan je bio greške Tipsarević, posle duela.

U drugom setu igralo se gem za gem do sedmog, kada je Tipsarević napravio brejk, poveo sa 4:3, a potom i sa 5:3.

To je bio najlepši period meča. Teniseri su razmenjivali snažne udarce, ali i nadmudrivali se "drop šotovima" i volejima. Set je dobio Tipsarević sa 6:4, iako je Đoković imao pet prilika za brejk u finišu seta. Otišlo se u "majstoricu", a publika je propisno zagrejala dlanove.



Janko o svom problemu

"Mislim da su navijali u naletima, kada je Novak igrao dobro, navijali su za njega, kada sam ja igrao dobro, za mene... Drago mi je da je publika bila podeljena i da nije bodrila samo jednog", pohvalio je Beograđane Janko, koji jedva čeka da se useli u novi stan.

"Generalni problem Janka Tipsarevića je konstantnost. Znam da mogu da igram dobro, ali previše često popustim u igri, posustanem. Mi profesionalni teniseri padamo, u karijeri, turniru, setu, gemu, ali moji padovi su prečesti. Videlo se to u trećem setu", rekao je Tipsarević.

"Zadovoljan sam svojom igrom, osim na kraju drugog seta, kada sam se povukao i prepustio mu inicijativu", osvrnuo se na središnji deo meča Đoković.

U trećem setu, na terenu je postojao jedan igrač. Đoković je ušao u ritam i počistio rivala - 6:0, za duel sa Viktorom Troickim, od kojeg gubi sa 1:0 u međusobnim susretima.

"Biće to ponovo spektakl i veliki izazov za obojicu. Igraće trenutno dva najbolja srpska tenisera, nadam se da će biti sjajna predstava, kao i večeras", najavio je novu zabavu na Centralnom terenu Đoković.

A, da li je bio nervozan uoči duela?

"Kako da nisam? Ovde sam postavljen za prvog favorita za titulu, u mom rodnom gradu. Ali, upotrebio sam dugogodišnje iskustvo koje imam na velikim stadionima i velikim mečevima, tako da sam uspeo da se izborim sa tim".
Serbia Open 25uh2jt
Zajedno napustili teren

Na kraju, Novak i Janko zajedno su napustili Centralni teren.

"Lepa je bila slika i kada smo zajedno izašli sa terena, što se jako retko događa, čak i to što je Janko pristao da da intervju odmah na terenu, što poraženi ne rade", bio je srećan Novak Đoković.

(N. Janković - MONDO, foto: FoNet)
Serbia Open Mizygy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Serbia Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Serbia Open   Serbia Open Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Serbia Open
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» US Open :-)
» AUSTRALIAN OPEN
» Ko ce osvojiti US Open 2008?
» AUSTRALIAN OPEN 2009 :D:D:D:D:D
» Qatar ExxonMobil Open...Doha...2009.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
tennis is life :: Turniri :: Ostali turniri!!!-
Skoči na: