tennis is life
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Tennis forum
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Novosti :-)

Ići dole 
+5
*Sooper*crazy*
Jecika
MakaVoliAnu
Nadalicious
sonjica93
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime17.03.09 18:17

Novosti :-) - Page 3 V128099p0
Ana: Konačno imam snagu i plan u igri

Utorak, 17. mart 2009. 10:55
Ana Ivanović je pobedila Argentinku Žizelu Dulko (6:3, 6:3) i plasirala se u osminu finala turnira u Indijan Velsu.

"Kada je u oba seta bila gusto, dodavala sam gas, dobro sam udarala i sledila svoj instint. Igrala sam zaista dobro", ocenila je Ana Ivanović, peti nosilac na turniru.

Naredni rival biće joj Flavija Peneta, 15. teniserka sveta. Ana je Italijanku već savladala, u jedinom dosadašnjem meču, prošle godinu u Lincu - 6:4, 6:4.

Više od pobeda nad Jakimovom u drugom i Dulko u trećem kolu, Ivanovićeva je zadovoljna svojom igrom, koju je, po sopstvenoj oceni, značajno popravila od kada radi sa trenerom Kregom Kardonom.

"Mnogo sam sumnjala u sebe u poslednjih šest meseci. Konačno ponovo osećam da imam snagu i plan u igri. To mi daje sigurnost i sampouzdanje", zaključila je Ana Ivanović.

(MONDO, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime18.03.09 19:41

Novosti :-) - Page 3 V128218p0
Ivanović: Izdržala sam pritisak

Sreda, 18. mart 2009. 12:36 Novosti :-) - Page 3 Diskusija
Ana Ivanović je izjavila da je na meču protiv Flavije Penete (6:4, 4:6, 6:4) izdržala pritisak Italijanke i uspela da izbori plasman u četvrtfinale turnira u Indijan Velsu.

"Veoma sam zadovoljna što sam u ključnim trenucima uspela da zadržim smirenost. Počela sam meč veoma dobro, ali sam kod vođstva od 4:0 u prvom setu izgubila ritam i dopustila Flaviji da me stigne. Ipak u prelomnim trenucima mi je sve polazilo za rukom, uspevala sam da igram svoju igru, držim ritam i sledim svoje instikte", rekla je Ivanović, koja u Indijan Velsu brani titulu osvojenu prošle sezone.

Ana Ivanović će u četvrtfinalu igrati protiv Austrijanke Sibil Bamer, protiv koje vodi u međusobnim duelima sa 2:1.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime20.03.09 16:56

Novosti :-) - Page 3 V128512p0
Džej-Džej: Opet ću se smejati!

Petak, 20. mart 2009. 14:34 Novosti :-) - Page 3 Diskusija
Najbolja srpska teniserka Jelena Janković ove sezone nije ni senka one Džej-Džej iz druge polovine prošle godine. I ona je svesna toga i priznaje da je ostala bez "plana B", odnosno brzine i dobre pokretljivosti na terenu koje su joj donosile pobede.

U blogu na svom sajtu , Jelena je napisala da je "imala porodičnih problema i da "nije igrala onako kako zna".

"Nisam započela sezonu 2009. onako kako sam želela. Kao što ste i svi videli nisam igrala nijedan meč dobro. Mučim se da nađem svoju igru, najviše sam izgubila na reakciji i eksplozivnosti na terenu.Osećam sam se po malo teško na terenu. Kasnim kod udaraca i nikada nisam na pravom mestu, na lopti, nedostaje mi brzina. Na ovom nivou, u samom vrhu ženskog tenisa to moram imati. A upravo ta brzina i pokretljivost su bili moje najjače oružje u prošlosti. Čak i u situacijama kada moji udarci nisu funkcionisali, uvek su tu bile noge koje su me nosile i vodile u pobede, na taj način sam pobedila veliki broj mečeva - zahvaljujući dobroj kretnji na terenu i borbenosti. To je uvek bio moj plan B, i sada ga više nema. Izgubila sam ga i pokušavam da ga ponovo vratim", ističe Džej-Džej.

Ocenila je da joj nov način pripreme, koje je imala između dve takmičarske sezone, nisu donele dobro i zato je angažovala novog kondicionog trenera.

"Nisam dobila rezultate koje sam želela da postignem tim novim načinom priprema za novu sezonu. Posebno time što sam prošlu takmičarsku godinu završila sjajno, cilj mi je bio da ove godine započnem dominaciju u ženskom tenisu. Želela sam da u 2009. budem bolja nego prošle sezone. A osećam se kao da sam pala nekoliko nivoa ispod, sa mesta na kojem sam bila. Cela moja igra pati i izgubila sam samopouzdanje. Zato uvodim promene, a jedna od njih je i ta što ću početi da radim sa novim kondicionim trenerom", ističe srpska teniserka.

Uprkos lošim rezultatima, nada se da će ponovo pronaći svoju igru i to što je pre moguće. "Ostala sam pozitivnog raspoloženja. Moram da nastavim da napredujem, da radim puno i idem napred uzdignute glave, iako to ponekad nije ni malo lako".

Ono što je dodano tišti to su zdravstveni problemi njene majke.

"Veoma sam zabrinuta za nju. To se istovemeno reflektuje i na moj tenis, jer mi smo jako vezane i poslednjih nekoliko noći nisam spavala puno, samo nekoliko časova, jer sam bila uz nju. Jer ako joj je bilo šta potrebno, želela sam da budem pored nje i da joj pružim. Kao teniseri svi mi prolazimo kroz krize u svojoj igri, trenutno ili kasnije, ali to je samo igra, a na kraju dana ima mnogo važnijih stvari: a to su vama bliske osobe i one koje jako volite. Nadam se da će majka biti bolje i to je ono što u ovom momentu najviše želim i o čemu najviše brinem. A moja bolja igra nadam se može doći zajedno sa tim ranije ili kasnije. Zaista je teško govoriti o ovim stvarima... i verujem da me razumete", navela je Jelena Janković.

U poslednje vreme nije bilo mnogo razloga za poznati osmeh najbolje srpske teniserke. Ali, Jelena je poručila da će ga opet imati.

"Nadam se da će se stvari u mom životu početi menjati na bolje. Mnogi ljudi su me pitali zašto se više ne smejem na terenu. Jedino što mogu reći je da se nadam da ćete uskoro ponovo videti taj moj prepoznatljivi osmeh na terenu", poručila je Džej-Džej.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime21.03.09 21:06

joj kako mi zao jecine mame a shta je tacno sa njom??? :-(
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime21.03.09 21:08

E a kako ce se zwati Rogery deca....moze rafael...kao tatin najljuci protiwnik xeexee Wink
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime22.03.09 1:01

nzm sta je sa njenom mamom!!!a za Fedovu decu...axaxaxax bila bi dobra fora Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime22.03.09 13:00

Da ako bude zensko moze Jelena..xxaxaxa
Znaas ono kad je Jeca rekla o Rodzeru a hwalila Nadala.........!
i posle ispadne da se deca zowu kao tatine,,omiljene kolege'' ! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime22.03.09 15:17

xexexexe pa moguce Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime22.03.09 15:21

Novosti :-) - Page 3 V128680p0
Serena i Venus plaćaju zbog izostanka

Nedelja, 22. mart 2009. 12:29
Velika borba na turniru u Indijan Velsu u ženskoj konkurenciji, gde će u finalu igrati Ana Ivanović, koja brani titulu, i Ruskinja Vera Zvonareva, protekla je bez Serene i Venus Vilijams.

Prva teniserka sveta, Serena, i njena četiri mesta lošije rangirana sestra, Venus, bojkotovale su osmu godinu zaredom turnir u Kaliforniji, zbog optužbi da su 2001. godine namestile polufinalni duel.

Amerikanke su zbog toga izostale i ove sezone sa turnira, koji je uz Gren slemove najprestižniji u kalendaru. Ipak, budući da Indijan Vels spada u obavezne turnire u 2009. godini, sestre će biti drastično kažnjene što su izostale sa spiska učesnica.

Pre početka nove sezone donesena je odluka da najbolje igračice sveta moraju da učestvuju na četiri Gren slema i deset turnira koji su rangirani ispod Aus Opena, Rolan Garosa, Vimbldona i US Opena.

One će sigurno morati da izdvoje pola miliona dolara kazne, jer na kraju godine neće dobiti bonuse obezbeđene za teniserke koje učestvuju na svim obaveznim turnirima, dok je predsednik Svetskog udruženja teniserki (WTA) Lari Skot najavio i dodatni "udarac po džepu" za Amerikanke od strane te organizacije.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
**tasha loves RAFA <33
Moderator
Moderator
**tasha loves RAFA <33


Broj poruka : 1008
Godina : 33
Lokacija : Uvek sa Rafom
Datum upisa : 15.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime22.03.09 16:45

Federer preskače Monte Karlo

Drugi teniser sveta Rodžer Federer neće igrati na Mastersu u Monte Karlu, koji je na programu narednog meseca, potvrdili su organizatori.

„Rodžer mi je nedavno rekao da će morati da propusti naš turnir zbog promene u rasporedu njegove sezone na šljaci“, rekao je Željko Franulović, direktor turnira.

27-godišnji Švajcarac koji je tri puta igrao u finalu u Monte Karlu, mogao bi da zatraži vajld kartu u poslednjem trenutku, dodao je Franulović.

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal ove godine će pokušati da dođe do pete, rekordne, titule u Kneževini, a u prošlogodišnjem finalu je pobedio Federera 2:0, po setovima 7:5, 7:5.

Osmorica tenisera koji se nalaze među najboljom desetoricom na ATP listi prijavili su se na turnir koji se igra od 11. do 19. aprila na šljaci. Pored Federera izostaće i sedmi na ATP listi Amerikanac Endi Rodik.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime23.03.09 13:02

auuuu....E A a koje kome od sestara predao mec?
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime23.03.09 15:24

nzm stvarno nista vise nego sto pise...
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime27.03.09 10:37

nema weze ...al ja mislim da je wenus predala sereni ..i onda su ix owi optuzili zaa namestaljku..
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime27.03.09 13:16

tako nesto, nisam sigurna...
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime27.03.09 13:22

Novosti :-) - Page 3 V128774p0
ATP i WTA: Marej sve bliži Đokoviću

Ponedeljak, 23. mart 2009. 11:41 Novosti :-) - Page 3 Diskusija
Najbolji srpski teniseri Novak Đoković, Viktor Troicki i Janko Tipsarević zadržali su ranije pozicije na u ponedeljak objavljenoj ATP rang listi igrača.

Đoković je i dalje treći na svetu, ali mu se četvrtoplasirani Britanac Endi Marej primakao na 570 bodova zaostatka, posle nedelje u kojoj je naš teniser izgubio titulu u Indijan Velsu, a Marej stigao do finala.

Đoković je na Indijan Velsu ove godine stigao do četvrtfinala, pa mu se Marej, koji je pre 14 dana imao 1.840 bodova manje znatno približio. Ipak, Đokovićevo treće mesto neće biti ugroženo na Mastersu u Majamiju, koji počinje ove nedelje, jer je on prošle godine ispao na startu tog turnira i ne brani ATP bodove.

Troicki, koji je u Indijan Velsu stigao do trećeg kola, ostao je na 41. mestu. Tipsarević se, pored eliminacije u prvom kolu Indijan Velsa, zahvaljujući plasmanu u polufinale čelindžera u Sanrajzu naknadno, zadržao na 46. poziciji.

Srbiju u prvih 200 na svetu predstavljaju i Ilija Bozoljac, koji je 133. na ATP rang listi i Boris Pašanski, trenutno plasiran na 170. mestu.

ATP TOP 10:

1. Rafael Nadal /Španija/ 14.990
2. Rodžer Federer /Švajcarska/ 10.910
3. Novak Đoković /Srbija/ 8.420
4. Endi Marej /Velika Britanija/ 7.850
5. Nikolaj Davidenko /Rusija/ 4.735
6. Endi Rodik /SAD/ 4.610
7. Huan Martin Del Potro /Argentina/ 4.470
8. Žil Simon /Francuska/ 3.930
9. Fernando Verdasko /Španija/ 3.590
10. Gael Monfis /Francuska/ 3.550
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime27.03.09 13:22

Novosti :-) - Page 3 V128774p1
Ana izgubila 230 bodova, ali je zadržala poziciju

Najbolje srpske teniserke Jelena Janković i Ana Ivanović zadržale su treće, odnosno sedmo mesto na najnovijoj WTA listi.

Ivanovićeva prošle nedelje nije uspela da odbrani titulu na turniru Masters serije u Indijan Velsu, ali je stigla do finala, tako da je izgubila svega 230 bodva i tako ostala na sedmom mestu sa 5.184 boda.

Jankovićeva je u Indijan Velsu izgubila svoj prvi meč, u drugom kolu takmičenja, ali je i dalje treća na svetu sa 7.985 bodova.

Vodeća Serena Vilijams iz SAD sakupila je 9.432 boda, a drugoplasirana Ruskinja Dinara Safina 9.121.

Pobednica turnira u Indijan Velsu Vera Zvonarjova, takođe iz Rusije, smenila je stariju sestru Vilijams Venus na petom mestu.

WTA TOP 10:

1. Serena Vilijams /SAD/ 9.432
2. Dinara Safina /Rusija/ 9.121
3. Jelena Janković /Srbija/ 7.985
4. Elena Dementijeva /Rusija/ 7.671
5. Vera Zvonarjova /Rusija/ 7.090
6. Venus Vilijams /SAD/ 6.842
7. Ana Ivanović /Srbija/ 5.184
8. Svetlana Kuznjecova /Rusija/ 4.308
9. Nađa Petrova /Rusija/ 3.762
10. Viktorija Azarenka /Belorusija/ 3.760

(Beta/MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime27.03.09 13:23

Novosti :-) - Page 3 V129216p0
WTA: Serena najbolja, Ana humanitarac

Petak, 27. mart 2009. 10:02
Ženska teniska asocijacija (WTA) proglasila je Serenu Vilijams iz SAD za najbolju teniserku u 2008. godini, dok je Srpkinja Ana Ivanović dobila priznanje za humanitarni rad.

Vilijamsova, trenutni lider na WTA listi, prošle godine je osvojila Otvoreno prvenstvo SAD, a igrala je i u finalu Vimbldona. Na Olimpijskim igrama u Pekingu osvojila je zlatnu medalju u ženskom dublu u kome je nastupala sa starijom sestrom Venus.

Titula na US openu Sereni je bila deseta na gren slem turnirima u singlu. Priznanje za najbolju teniserku godine osvojila je i 2002.

"Osvajanje ove nagrade drugi put u karijeri je veliko dostignuće", preneo je WTA reči Vilijamsove, koja nije prisustvovala svečanoj ceremoniji dodele nagrada.

Ivanovićeva je nagrađena zbog angažovanja u organizaciji UNICEF, koja pomaže deci.

Ruskinja Dinara Safina proglašena je za teniserku koja je najviše napredovala u godini koju je završila na trećem mestu WTA liste, iza Srpkinje Jelene Janković i Serene Vilijams.

Kara Blek iz Zimbabvea i Lizel Huber iz Južne Afrike nagrađene su kao najbolji dubl godine, dok je Kineskinja Dženg Đije dobila priznanje za najuspešniji povratak na teren, pošto se posle ozbiljne povrede vratila tenisu i na WTA listi napredovala za više od 100 mesta.

Karolina Voznijacki iz Danske dobila je nagradu za najveće otkrovenje godine.

(Beta, foto AP)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime27.03.09 13:23

Novosti :-) - Page 3 V129182p0
ATP nagrade: Zimonjić uz Nadala!

Cetvrtak, 26. mart 2009. 17:42
Nenad Zimonjić dobio je zvaničnu potvrdu za veliki uspeh u 2008.

Asocijacija teniskih profesionalaca (ATP) proglasila je srpskog tenisera i Kanađanina Danijela Nestora za najbolji dubl sveta prošle godine.

Tridesetdvogodišnji Zimonjić u godini za nama je podigao pehar na pet turnira - u Hamburgu, Londonu (Kvins klub), Torontu i Šangaju (Masters kup), ali je svakako najznačjniji bio trijumf na Vimbldonu.

Danijel Nestor, rođen u Beogradu, tada je zaokružio veliki gren slem u konkurenciji muških parova, jer je ranije osvojio preostala tri najprestižnija svetska turnira - Australijan pen (2002), US open (2004) i Rolan Garos (2007).

Njihovi najveći rivali, braća Bob i Majk Brajan iz SAD, okitili su se titulom najpopularnijeg dubla.

U pojedinačnoj konkurenciji neprikosnoven u 2008. godini bio je Rafael Nadal. Njemu je titula najboljeg pripala zbog fantastičnih rezultata i osvojenih titula, među kojima su najznačajnije pobede na Rolan Garosu i Vimbldonu.

Na oba turnira, Nadal je u finalu bio bolji od svog prethodnika na "broju jedan", Rodžera Federera. Švajcarac je od ATP dobio dve titule - namenjene najpopularnijem teniseru i nagradu za fer-plej, po peti put zaredom!

Francuz Žo Vilfrid Conga dobio je priznanje ATP kao teniser koji je najviše napredovao, dok je otkriće godine Japanac Kei Nišikori.

Amerikanac Džejms Blejk najveći je humanitarac svetskog tenisa, a za povratnika godine izabran je nemački veteran Rajner Šitler.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime30.03.09 18:09

Novosti :-) - Page 3 25pml1g
Ana Ivanović: Želim troje dece Subota, 28. mart 2009. 10:21

Sedma teniserka sveta otkriva za "Blic" da mašta o velikoj porodici, i planira da se povuče iz tenisa kada napuni 31 godinu.

Ana (21) motivisana je da osvoji sva četiri gren slem turnira u karijeri, koju će možda okončati za deset godina.

"Nadam se da ću, za deset godina, već imati svoju porodicu. Volela bih barem troje dece", rekla je teniserka koja se trenutno nalazi u Majamiju, gde se u petak plasirala u treće kolo turnira pobedom nad Ukrajinkom Marijom Koritsevom.

Kada dođe u Beograd, obavezno posećuje baku i deku, a od ostalih sportova "prinudno" prati košarku.

"Ne pratim detaljno druge sportove, ali upućena sam u srpsku košarku jer su moj otac i brat strastveni navijači Partizana, za koji i ja navijam. Volim da odem i na odbojku. Jedna od najlepših stvari vezanih za odlazak na OI u Pekingu bila je mogućnost da upoznam srpske sportiste iz raznih disciplina".

(MONDO, foto sajt Ane Ivanović)
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime31.03.09 15:10

уторак, 31. мар 2009, 11:00 -> 12:27

Данас у Мајамију - Ђоковић и Троицки играју мечеве осмине финала (РТС 2 - 17:00)
На тениском турниру мастерс серије у Мајамију наши тенисери Новак Ђоковић и Виктор Троицки играју мечеве осмине финала. Противник Новака Ђоковића је Чех Томаш Бердих, док ће Троицки снаге одмерити са Британцем Марејом.

На путу до четвртфинала Ђоковић ће играти против Бердиха, са којим се до сада састао само једном-на турниру у Бангкоку, и тада га је победио са 7:5, 6:1. Меч је први на програму централног терена и игра се од 17 сати по средњеевропском времену. Овај меч гледаћате у директном преносу на Другом програму наше телевизије.

Уколико и овога пута буде успешан, Новак ће у четвртфиналу играти против бољег из дуела Симон-Цонга.

Виктор Троицки ће имати знатно тежи задатак, да победи Британца Мареја, 4. рекета света, који се налази у одличној форми. Меч је други на програму и почиње после меча између Жила Симона и Жоа Вилфреда Цонге.

Иако је Виктор у досадашњем делу турнира показао да му је форма у успону, биће му изузетно тешко да победи Мареја са којим се до сада састао само једном-на турниру у Санкт Петербургу- и изгубио са 6:3,6:3. И овај меч гледаћете у директон преносу, чим се заврши дуел Ђоковића и Бердиха.



samo da wam jawim da gledate Smile Smile caos
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime31.03.09 15:14

Познати хрватски тренер Никола Пилић повукао се са функције директора мајског турнира Отворено првенство Србије. Фемили спорт: Пилић и није био директор турнира.

"Једноставно, у питању је само једна реченица. Срђан Ђоковић је направио конференцију за новинаре, а да мене није позвао. А ја сам као директор турнира сматрао да је нормално да знам за ту конференцију", рекао је Пилић за Спортски Журнал.

Спорна конференција је била она на којој је брат Срђана Ђоковића Горан, који је уз Пилића постављен за кодиректора турнира, објавио имена могућих учесника турнира у Београду.

Пилић је додао да је у питању принцип, али је истакао да проблем неће погоршати његове "одличне" односе са породицом Ђоковић, нити утицати на статус саветника Дејвис куп репрезентације Србије.

Вишеструки освајач Дејвис купа је навео и да о својој одлуци није обавестио Срђана Ђоковића лично, већ Асоцијацију тениских професионалаца.

Пилић је, такође, потврдио да је добио позив да преузме и фунцкију саветника женске Фед куп репрезентације Србије, али да је после дугог размишљања одлучио да не прихвати понуду, јер не зна да ли би нешто могао да промени.

"Било би много претумбавања, јер бих ја одлучивао ко може да буде за столом, а ко не. Ту мислим на родитеље. Тако је и у Дејвис купу и остали су то прихватили и добро се понашају. Са родитељима у Дејвис купу није било сметњи", појаснио је Пилић одлуку.
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime18.04.09 21:31

Povredila se Ruska teniserka Vera Zwonareva
Novosti :-) - Page 3 2wqsbo8
Novosti :-) - Page 3 2lx5za
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime18.04.09 21:44

Još dva Srbina na "Serbia openu"



Novosti :-) - Page 3 181422510049e1de3955856322131433_big

Organizatori "Serbia Opena", prvog srpskog ATP turnira, odlučili su da specijalne pozivnice za učešće upute Filipu Krajinoviću i Arseniju Zlatanoviću.


Prvi čovek turnira Goran Đoković odlučio se za patriotski potez uručivši 'vajld karte' dvojici domaćih tenisera. "Mogu sa zadovoljstvom da potvrdim da su Krajinović i Zlatanović dobili 'vajld karte' za glavni žreb. Umesto da trgujemo sa njima, kao što se to radi na drugim turnirima, mi smo želeli da ovim gestom pomognemo našim talentovanim igračima.
Turnir se zove Srbija open i red je da na njemu učestvuje što više tenisera sa ovih prostora. Oba naša mlada asa su se zahvalila kako to i dolikuje, pokazavši da su i kao ličnosti zaslužili vrhunski tretman", rekao je Goran Đoković.

Osim Krajinovića i Zlatanovića specialnu pozivnicu dobio je i Japanac Kai Nišikori,a ostalo je upražnjeno još jedno mesto.

Turnir Srbija open igra se od drugog do desetog maja na šljaci za ukupni nagradni fond od 450.000 evra.


izvor:B92
Nazad na vrh Ići dole
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime09.05.09 11:18

Novosti :-) - Page 3 2d27z44
Ana zbog povrede ne igra u Madridu
Petak, 8. maj 2009. 16:42

Srpska teniserka Ana Ivanović odustala je zbog povrede desnog kolena od učešća na turniru u Madridu, koji će se održati od 9. do 17. maja.

"Razočarana sam što neću moći da igram u Madridu", izjavila je Ivanović i dodala da joj je taj turnir "jedan od najomiljenijih".

Sedma teniserka sveta je objasnila da od Fed kup meča protiv Španije, održanog pre dve nedelje, ima problema sa kolenom.

"Bolovi su bili sve jači, tako da sam se obratila specijalisti u Minhenu koji mi je preporučio mirovanje", rekla je Ivanović.

Pobednica prošlogodišnjeg Rolan Garosa izjavila je da joj je glavni cilj ove sezone odbrana titule na gren slem turniru u Parizu, koji startuje 24. maja.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime16.05.09 23:44

Novosti :-) - Page 3 V134777p0
Šta čitaju vrhunski teniseri?

Subota, 16. maj 2009. 10:51
"Alhemičar", "Da Vinčijev kod" i "Gospodar prstenova" samo su neki od naslova uz koje se u trenucima odmora opuštaju najbolji svetski teniseri.

Ima i onih koji uopšte ne čitaju knjige, ali i tenisera koji su se uspešno okušali u književnim vodama.

Prema anketi portala TennisTV.com najbolji svetski teniseri najviše vole beletristiku i popularne svetske pisce, poput Dena Brauna.

Njegova knjiga "Anđeli i demoni" omiljena je američkom teniseru Endiju Rodiku, dok Španac Fernando Verdasko više voli "Da Vinčijev kod" u koji se "zaljubio" sasvim slučajno.

"To je jedna od najboljih knjiga koje sam pročitao. Vraćao sam se iz Sinsinatija u Španiju kada su mi odložili let za šest sati, pa sam uzeo da čitam knjigu i dok je nisam završio nisam se odvojio od nje", kaže Verdasko.

Koeljov "Alhemičar" prvi je na listi Žo-Vilfreda Conge, a najveći utisak na Argentinca Davida Nalbandijana ostavila je Tolkinova trilogija "Gospodar prstenova".

Najbolji srpski teniser Novak Đoković kao omiljenu knjigu naveo je "Moć sadašnjeg trenutka" nemačkog pisca Ekarta Tola, dok Hrvat Ivan Ljubičić obožava dela Vilbura Smita.

"Volim avanture, priče o Africi i istoriju, a mnogo toga možete da naučite iz njegovih knjiga, pa bih kao najbolju naveo sve knjige od Vilbura Smita", preporuka je Ivana Ljubičića.

Trenutno najbolji teniser sveta Španac Rafael Nadal voli da čita knjige na maternjem jeziku, pa se na vrhu njegove liste našao "Grad zveri" čileanske književnice Izabel Aljende.

Drugi reket sveta Rodžer Federer kaže da uglavnom čita novine i časopise pa nema omiljenu knjigu, ali voli da pročita autobiografije poznatih ličnosti.

Ipak, neki su priznali da uopšte ne čitaju knjige, poput Francuza Žila Simona i Britanca Endija Mareja.

"Ja ne čitam knjige. Uzeo sam drugi deo priče o Hariju Poteru, ali nisam uživao, čak naprotiv, dosadilo mi je nakon pet minuta i odustao sam", priznaje Škot.

Za razliku od njega ima i tenisera koji ne samo vole da čitaju, već su se i upešno okušali kao pisci.

Knjiga "Breaking Back" američkog tenisera Džejmsa Blejka o njegovom povratku na teren nakon ozbiljne povrede kičme 2004. godine, bila je hit pre dve godine, kada je objavljena, omiljeno štivo nekolicine njegovih kolega.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Sponsored content





Novosti :-) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novosti :-)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Novosti!
» Novosti iz sveta filma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
tennis is life :: Teniseri i teniserke..... :: Novosti!!!!-
Skoči na: