tennis is life
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Tennis forum
 
PrijemPortalLatest imagesTražiRegistruj sePristupi

 

 Novosti :-)

Ići dole 
+5
*Sooper*crazy*
Jecika
MakaVoliAnu
Nadalicious
sonjica93
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 4 Icon_minitime18.05.09 22:37

Novosti :-) - Page 4 V134854p0
Jelena: Moram da menjam trenera

Nedelja, 17. maj 2009. 10:22
Jelena Janković je godinu započela kao prva teniserka sveta, a pet meseci kasnije skliznula je na petu poziciju WTA liste.

Ona je ove sezone igrala na devet turnira, a osvojila tek jednu titulu, u Marbelji.

Posle poraza u četvrtfinalu turnira u Madridu od Švajcarkinje Pati Šnider srpska teniserka je izjavila da će morati nešto da promeni.

Ona je pre mesec dana odlučila da smeni kondicionog trenera Pata Ečeberiju, procenivši da je nije dobro pripremio tokom zimske pauze, a sada je na redu i glavni stručnjak, Španac Rikardo Sančez.

"Moraću nešto da promenim, jer želim da se borim za titule, a ne da budem prosečna teniserka. Eliminisana sam u četvrtfinalu od igračice koja nije mog ranga. Svesna sam da imam veliki potencijal, ali mi treba pomoć trenera koji će učiniti da to u potpunosti dođe do izražaja. Znam da ima još prostora za moj napredak i da nisam dostigla vrhunac", izjavila je Jankovićeva.

Srpska teniserka "krupne" korake neće predizimati pre Rolan Garosa, koji sledi, već će pokušati da se što bolje pripremi za drugi Gren slem sezone.

"Premalo je vremena za promene, i bilo bi suviše rizično povlačiti takve poteze. Sada ću se maksimalno usresrediti da se oporavim do turnira u Parizu, a promene će uslediti nakon toga", dodala je Janković.

Ona je naglasila da će do početka Rolan Garosa pokušati da se fokusira na svoju igru, da analizira greške koje je pravila u poslednje vreme, da se pshički oporavi i da sa pozitivnim razmišljanjima krene u bitku u Bulonjskoj šumi.

"U Pariz putujem u ponedeljak i maksimalno ću se pripremati nedelju dana. Pokušaću iz prethodnih poraza da izvučem pouke, da popravim sve što do sada nije valjalo u mojoj igri i da razmišljam pozitivno. Moram da napredujem i da grabim ka novim trofejima i da koristim sve mane svojih protivnica", dodala je Džej Džej.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 4 Icon_minitime19.05.09 12:14

Novosti :-) - Page 4 V135033p0
Šarapova se vratila pobedom

Utorak, 19. maj 2009. 09:39

Ruska teniserka Marija Šarapova zabeležila je na turniru u Varšavi pobedu u prvom meču singla posle desetomesečne pauze zbog povrede.

Šarapova je u prvom kolu savladala Italijanku Tatjanu Garbin sa 2:1, po setovima 6:1, 6:7 (6:Cool, 6:3.
Ruskinja je poslednji meč odigrala u avgustu prošle godine, a nakon toga morala je da pauzira zbog povrede ramena.

U proteklih deset meseci Šarapova, koja je trenutno 126. na WTA listi, odigrala je samo jedan meč dubla i pretrpela je poraz.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
perkica
Polako se probijas na WTA / ATP listu
Polako se probijas na WTA / ATP listu
perkica


Broj poruka : 165
Datum upisa : 06.07.2008

Novosti :-) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 4 Icon_minitime19.05.09 18:15

Drago mi je zbog nje... Ali nisam znala da je pala tako nisko... 126?!?!?!?!?!!!!
Nadam se da ce se brzo vratiti u TOP 10! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 4 Icon_minitime19.05.09 21:29

da i ja, zacudila sam se bas... scratch
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
sonjica93
Admin
Admin
sonjica93


Broj poruka : 4761
Godina : 31
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 03.07.2008

Novosti :-) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 4 Icon_minitime27.05.09 18:28

Novosti :-) - Page 4 V135865p0
Tadić: Srpski teniseri su sjajni ljudi

Sreda, 27. maj 2009. 17:16
Na Rolan Garosu sreda je proglašen za Dan Srbije na tom prestižnom teniskom turniru, a predsednik Srbije Boris Tadić iskoristio je priliku da podrži srpske tenisere.

"Mi imamo neke od najvećih šampiona i nadamo se da će biti uspešni i na ovom turniru. Oni su sjajni ljudi i predstavljaju Srbiju na najbolji mogući način", rekao je Tadić i dodao da ih podržava, bez obzira kakve rezultate ostvarili.

U intervjuu za Francusku tenisku federaciju, Tadić je rekao da "Srpski teniseri menjaju sliku o zemlji, koja je u stranim medijima pojednostavljena".

Predsednik Tadić je prisustvovao meču drugog kola Rolan Garosa u kome je Ana Ivanović pobedila Tajlanđanku Tamarinu Tanasugarn u dva seta - 6:1, 6:2.

Tadić je meč pratio iz predsedničke lože na centralnom terenu "Filip Šatrije" u prisustvu velike državne delegacije, u kojoj su bili i ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić i vicepremijer Božidar Đelić.

U predsedničkoj loži bio je i Slobodan Živojinović, predsednik Teniskog saveza Srbije, nekadašnja zvezda jugoslovenskog tenisa.

"Živojinović je napravio prodor pre dve decenije, ali je posle toga nastupila pauza u srpskom tenisu", rekao je predsednik Tadić, i dodao da ne može da objasni činjenicu da se istovremeno u Srbiji pojavilo nekoliko izuzetno talentovanih tenisera.

"Oni imaju ogroman uticaj na mlađe generacije, što je od velike pomoći. Ali mladi moraju da shvate da su za njihov uspeh bili odlučujući njihovi napori, i pored teških uslova u vreme krize i rata, perioda koji predstavlja noćnu moru u našoj istoriji", objasnio je predsednik Srbije.

Tadić je naveo da mu je o teškim uslovima za treniranje tokom rata pričao i otac Ane Ivanović i dodao da srpski teniseri za uspehe koje postižu veoma duguju svojim porodicama.

Na pitanje da li Novak Đoković namerava da jednog dana započne političku karijeru, pošto završi tenisku, predsednik Srbije je odgovorio da mora da pita njegovog oca.

"Ako to izabere sigurno će biti uspešan, ali ne znam njegove namere. U dobrim sam odnosima sa njegovim ocem pa bih morao njega da pitam", odgovorio je Tadić.

On je istakao da je pobeda Ane Ivanović na Rolan Garosu prošle godine bilo "ogromno iskustvo" za sve ljubitelje tenisa u Srbiji.

"Bio sam veoma srećan zbog njene pobede, ali i pomalo tužan jer je vrlo mlada morala da se suoči sa različitim percepcijama o Srbiji u svetu", rekao je Tadić.

Predsednik Srbije je istakao da je uspon Jelene Janković na prvo mesto WTA liste bio još jedan razlog za ponos.

"Kada imate tenisera broj 1 svi pričaju o vašoj zemlji. Na zvaničnim sastancima me svi pitaju o Ani, Novaku, Jeleni, Zimonjiću, Tipsareviću. Sada dolazi i Troicki, koji će biti veoma snažan", rekao je Tadić.

"Lakše je da počnem pregovore i razgovore sa mojim sagovornicima kad su oni sa mnom, pored mene", objasnio je predsednik Srbije.

Tadić je u dvodnevnoj poseti Parizu, koja je počela susretom sa predsednikom Francuske teniske federacije Žanom Gašasenom, koji je proglasio Dan Srbije na Rolan Garosu.
Nazad na vrh Ići dole
http://tennisislife.forumsr.net
Ivana95
Ulazis u TOP 5
Ulazis u TOP 5
Ivana95


Broj poruka : 301
Godina : 28
Datum upisa : 15.02.2009

Novosti :-) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 4 Icon_minitime29.05.09 21:30

Bravo Tadicu.....oni su stvarno divni.....xD
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novosti :-) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novosti :-)   Novosti :-) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novosti :-)
Nazad na vrh 
Strana 4 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Novosti!
» Novosti iz sveta filma

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
tennis is life :: Teniseri i teniserke..... :: Novosti!!!!-
Skoči na: